Activitati Extracurriculare

2015 - Festivitatea de deschidere a anului scolar 2015-2016

Ca in fiecare mijloc de septembrie, elevi, parinti si profesori s-au reintalnit pe treptele scolii pentru a incepe un nou an in aventura cunoasterii. Emotii au fost cat cuprinde pentru ca boboceii din clasa I urmeaza sa o intalneasca pe doamna lor invatatoare, cea care le va fi o a doua mama in urmatorii patru ani si care le va deschide calea catre cea mai mare bogatie a unui scolar: abecedarul. Emotii au avut si bobocii din clasa a IX-a, multi dintre ei intalnindu-se pentru prima data, si care fac trecerea de la copii la ultima treapta inainte de a devein adulti. Emotii au avut si clasa a XII-a pentru ca acesta e ultimul lor an impreuna si aceasta a fost ultima lor festivitate de deschidere a unui an scolar.

Emotii au avut si parintii care, fie ca isi aduc puiul pentru prima data la scoala , fie ca e doar un nou an scolar, vor intotdeauna interesati de soarta copiilor lor. Emotii au avut si profesorii care se gandesc deja cum sa isi ajute copii de imprumut, cum sa ii faca sa straluceasca si sa ne mandreasca prin rezultate exceptionale, prin atitudine, prin cunostintele dobandite.

GALERIE FOTO 

intonarea imnului national

 

prof. Elena Marineac - director, Prof. Elena Ignat - director adjunct

 

clasele mici 5-8

 

clasele de liceu

 

discurt reprezentant politie

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.