Activitati Extracurriculare

2015 - IATA VIN COLINDATORI

 

Ca in fiecare an, elevii Liceului "Stefan D. Luchian" au pregatit impreuna cu profesorii lor, un spectacol dedicat sarbatorilor de iarna. Sub indrumarea unor cadre didactice dedicate, printre care amintim d-na Oltea Neagu, d-na Crenguta Volentiru, d-na Afrodita Sparhat, d-nul Puiu Sparhat, d-rele Iuliana Sudureac si Ioana Grosu, cu ajutorul sponsorilor si patronajul d-nei director Elena Marineac, evenimentul a avut loc in data de 17 decembrie 2015 la Casa de Cultura Stefanesti, si a adunat elevi de toate varstele, de la clasa a III-a  pana la liceu.  Programul a continut colinde, dansuri populare si obiceiuri de Anul Nou.  Copiii participanti au primit un mic dar din partea Mosului pentru munca depusa.

Rezultatele deosebite ale copiilor nostri se pot vedea in filmuletele si imaginile de mai jos.

DUPA DATINI COLINDAM (video)

OASPETI CU AZUR IN GENE (video)

SANTA CLAUS IS COMING TO TOWN (video)

CLASELE A III-A (video)

CRAIASA ZAPEZII (video)

HORA SUB BRAU (video)

 In aceeasi zi, la Scoala Bobulesti, a a vut loc o serbare mai restransa la care au participat elevii claselor 5-8. Micii actori au explicat originea lui Mos Craciun si Nasterea Domnului intr-o sceneta pregatita de d-na Cazacu Mihaela (limba romana), apoi fiecare clasa a prezentat un mic program artistic.

CAPRA DE LA BOTOSANI (video)

GALERIE FOTO

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.