Activitati Invatamant Liceal

2015 - Hanul Ancutei

 "Trebuie să ştiţi dumneavoastră că hanul acela al Ancuţei nu era han, -era cetate. Avea nişte ziduri groase de ici până colo, şi nişte porţi ferecate cum n-am mai vazut in zilele mele. In cuprinsul lui se puteau oploşi oameni, vite şi caruţe şi habar n-aveai dinspre partea hoţilor".


COORDONATOR: prof. Munteanu Carmelia

Lectie deschisa a catedrei de limba si comunicare

Din dorinta de a da un exemplu de buna practica membrilor comiciei metodoce de limba si comunicare a liceului nostru, d-na Munteanu a organizat o frumoasa activitate impreuna cu elevii clasei a X-a A in care au reconstituit atmosfera de demult a Hanului Ancutei. Costume populare, mancaruri traditionale, povesti si voie buna au delectat atat oaspetii cat si elevii intr-un eveniment de neuitat.

LA HANUL ANCUTEI (video)

IAPA LUI VODA (video)

GALERIE FOTO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.