Activitati Extracurriculare

2018 - Festivalul Internaţional “Copilăria un poem”

Pe data 1 iulie a avut loc a IV-a ediţie a Festivalului Internaţional “Copilăria un poem”, la Centrul Social-Cultural “Mihail Sadoveanu” din Vânători-Neamţ. Festivalul este un proiect iniţiat de Liceul Tehnologic “Arhimandrit Chiriac Nicolau” din Vânători-Neamţ, care are ca parteneri şcoli din străinătate (Polonia, Bulgaria, Spania, Ucraina, Republica Moldova, etc) dar şi din ţară (Bucureşti, Suceava, Iaşi, Vaslui, Argeş, Olt, Botoşani, Galaţi, etc).

Înscrierile pentru această ediţie au avut loc până pe 25 iunie, la oricare dintre cele 4 secţiuni: artă dramatică (teatru, recitare), interpreţi de muzică uşoară şi muzică populară, grupuri vocale şi vocal-instrumentale, dansuri populare, moderne, de societate. Participanţii au fost răsplătiţi cu diplome, medalii, trofee şi mici surprize.

Liceul ŞTEFAN D. LUCHIAN, Ştefăneşti a participat şi anul acesta cu elevi concurenţi, dintre ei evidenţiindu-se ... din 44 concurenţi la secţiunea 11-14 ani,

PREMIUL II - DEMUREAC SABINA

PREMIUL III - ILAŞCU ALEXANDRA

Felicitări, fetelor!

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.