Activitati Extracurriculare

2022 - Campania Naţională "Curăţăm România"

Cadre didactice şi elevi de la Liceul "Ştefan D. Luchian" Ştefăneşti s-au alăturat Campaniei Naţionale "Curăţăm România!" sub sloganul "Vrem o ţară fără deşeuri abandonate!". Prin această activitate ne dorim încurajarea  implicării elevilor în activităţi  de voluntariat în domeniul protecţiei mediului.

În prima zi de activităţi, au fost strânse deşeuri din diferite locuri din oraşul Ştefăneşti, de la parcul din localitate , la yona din jurul liceului.

In a doua zi, elevii claselor a IX-a A şi a X-a A de la Liceul "Ştefan D Luchian "Ştefăneşti s-au alăturat Campaniei Naţionale "Curăţăm România" prin participarea la activitatea coordonată de  doamna profesoară de biologie, Murariu Ana. Scopul activităţii a fost prezentarea impactului antropic asupra mediului înconjurător şi responzabilizarea elevilor pentru a-l păstra cât mai curat.

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.