Anunturi importante

INVITATIE Concurs sportiv "Cupa Stefan D. Luchian" Stefanesti, editia a V-a

INVITATIE

 

Cupa,,Ștefan D. Luchian” Ștefănești – CONCURS SPORTIV REGIONAL,

 EDIȚIA V– 25 MAI 2019

 

SECȚIUNEA I – PARTICIPARE DIRECTĂ

 În ziua de 25 MAI 2019, Liceul” Ștefan D. Luchian” Stefanesti - Botosani, în parteneriatcuInspectoratul Școlar al Județului Botoșani, Casa Corpului Didactic Botoșani, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Botoșani, Primăria Orașului Ștefănești, Jud. Botosani va organiza a V a ediție a concursului sportiv regional Cupa ,,Ștefan D. Luchian” Ștefănești.

Gup țintă: Elevi ai claselor I-XII, cadre didactice din învățământul primar, gimnazial, liceal.

Beneficiari direcți: elevii și cadrele didactice participante

Beneficiari indirecți: Părinții, comunitatea locala

Activități/ Probe din cadrul concursului:

Elevii claselor I-IV, vor participa la o singura proba (Şah), elevii claselor V-VIII, vor participa la 4 probe (Sărituri cu coarda, Ștafeta, Trage sfoara și Flotari), iar elevii claselor IX –XII, vor participa la 4 probe (Viteza - 60m, Sărituri la groapa cu nisip, Aruncarea greutății si Darts).

Pentru cei care doresc sa participe vor trimite prin poştă până la data de19 APRILIE 2019  împreună cu un plic A4 autoadresat - Fişa de înscriere și acordul de parteneriat completat în două exemplare pe adresa - Liceul ,,Ștefan D. Luchian” Ștefănești, Orașul Ștefănești, Județul Botosani, cod postal  717385, cu specificația pentru CONCURSUL SPORTIV ,,Cupa Ștefan D. Luchian” Ștefănești.

Acordul de parteneriat, regulamentul si fisa de inscriere se regasesc mai jos pentru descarcare.

Date de contact:

Prof. Vaipan Raluca ( Liceul ,,Ștefan D. Luchian” Ștefănești)

Tel.  0754631186

e-mail Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

PARTICIPAREA SE FACE ÎN MOD DIRECT ȘI ESTE GRATUITĂ.

 

SECȚIUNEA a II-a – PARTICIPARE INDIRECTĂ

CONCURSULUI  REGIONAL  DE  FOTOGRAFIE

CU TEMATICĂ SPORTIVĂ

„CUPA ȘTEFAN D. LUCHIAN” ȘTEFĂNEȘTI

 

CONDIŢII DE PARTICIPARE :

La concurs pot participa cu lucrări fotografice elevii pasionati de fotografie.

Lucrările fotografice vor avea dimensiunea A4, vor fi color si vor reda imagini din cele 9 probe ce se desfasoara la ,,CUPA STEFAN D. LUCHIAN’’ STEFANESTI.

Un cadru didactic coordonator poate inscrie in concurs maxim 3 elevi pentru fiecare categorie de varsta. Fiecare elev poate participa cu o singura fotografie in concurs. Totodată, fotografiile trimise la concurs nu trebuie să fi fost publicate vreodată. Nu pot participa imagini care combină elemente ale mai multor fotografii sau care au elemente eliminate. Micile retuşuri de culoare şi luminozitate vor fi acceptate.  Fotografiile nu vor fi returnate. Ele devin proprietatea unitatii scolare organizatoare a concursului. Participanţii trebuie să deţină dreptul asupra tuturor fotografiilor înscrise de ei la concurs. Trimiterea unei fotografii pentru acest concurs este considerată automat o declaraţie de acceptare de către concurent a tuturor condiţiilor prezentate mai sus.

Lucrările împreună cu fişa de înscriere și acordul de parteneriat completat în două exemplarese vor trimite prin poştă până la data de 19 APRILIE 2019  împreună cu un plic A4 autoadresat -cu specificația pentru

CONCURSUL  DE  FOTOGRAFIE CU TEMATICĂ SPORTIVĂ

,,Cupa Ștefan D. Luchian” Ștefănești.

Acordul de parteneriat, regulamentul si fisa de inscriere se regasesc mai jos pentru descarcare.

Date de contact:

Prof. Vaipan Raluca ( Liceul ,,Ștefan D. Luchian” Ștefănești)

Tel.  0754631186

PARTICIPAREA SE FACE ÎN MOD INDIRECT ȘI ESTE GRATUITĂ.

DESCARCA REGULAMENT CONCURS

DESCARCA ACORD DE PARTENERIAT

DESCARCA FISA DE INSCRIERE - PARTICIPARE DIRECTA

DESCARCA FISA DE INSCRIERE - PARTICIPARE  INDIRECTA 

 

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.