Activitati Extracurriculare

2016 - IATA VIN COLINDATORI

Sărbătoarea Crăciunului se apropie iar elevii şi profesorii Liceului Stefăneşti au celebrat acest lucru prin concertul anual de colinde desfăşurat la Casa de Cultură Ştefăneşti în data de 22 decembrie 2016.
Corul îndrumat de prof. Volintiru Crenguţa a încântat audienţa cu o suită de colinde tradiţionale şi moderne. Printre vocile prezente s-au remarcat Ana Băicănescu din clasa a III-a, Roxana Cozma din clasa a VII-a, Sabina Demureac  şi Alexandra  Ilaşcu din clasa a V-a, Narcisa Falcaş şi Iulia Andrievici din clasa a IX-a  si Ioana Volintiru.

După  terminarea concertului de la Casa de Cultură, corul a colindat personalul de la Primaria Ştefăneşti, unde aceştia au fost primiţi de d.nul primar Florin Buţura şi vice-primar Toader Rotari, împreună cu angajaţii Primăriei.

GALERIE VIDEO

VIDEO 01    VIDEO 02   VIDEO 03   VIDEO 04   VIDEO 05   VIDEO 06  

VIDEO 07   VIDEO 08   VIDEO 09   VIDEO 10   VIDEO 12  

VIDEO 13

 GALERIE FOTO

 

S5 Box

Autentificare

Register

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.